دوشنبه، اسفند ۲۲، ۱۳۹۰

ببخشید که مُرد

در پی به رگبار بسته شدن گروهی از مردم غیر نظامی افغانستان توسط یک سرباز آمریکایی که منجر به کشته شدن 16 نفر و زخمی شدن 5 نفر افغانی (اکثراً زن و بچه) گشت، باراک اوباما با حامد کرزای تماس گرفت و اعلام کرد که این حادثه را به سرعت پیگیری می‌کند!

حالا من چند تا سوال دارم:

اول؛ اگر جای آمریکا و افغانستان در این خبر عوض می‌شد، اصولاً آمریکا به حامد کرزای حق و وقت می‌داد اظهار نظر می‌داد؟ یا این‌که سربازان گمنام باراک اوباما خواهر و مادر افغان‌ها را فی‌الفور پشت و رو می‌کردن؟

دوم؛ وقتی یک نفر با اسلحه به گروهی مردم بی‌دفاع حمله کنه و 21 نفر رو کشته و زخمی کنه، دیگه چی‌رو باید بررسی کرد؟ آیا توجیهی برای این جنایت وجود داره؟

سوم؛ این خبر رو امروز صبح از تلویزیون استرالیا شنیدم، اما به چه نحوی؟ خبر این بود که پس از شورش و ناآرامی ناشی از عملی که افغان‌ها آن را اهانت به قرآن می‌دانستند، حادثه‌ای (!!!!) دیگر باعث شد تا بار دیگر مردم افغانستان در قندهار دست به تظاهرات علیه نیروهای متفقین به رهبری آمریکا بزنند! البته بعد از اعلام اوباش‌گری افغان‌ها در متن خبر اعلام شد که یه سرباز آمریکایی اتفاقی 16 نفر رو کشته! آخی!!!!!! بمیرم الهی که تو اینقدر مظلوم واقع شدی سرباز گمنام باراک اینا!

چهارم؛ اعلام شده که جنابعالی پس از این حادثه با حامد کرزای تماس گرفته‌اید و ابراز همدردی فرموده‌اید. واقعاً چه انسان رئوفی هستید شما. داشتم فکر می‌کردم که کاشکی بعد از فرو رفتن آن دو هواپیما در آسمانخراش‌‌های نیویورک، یک انسان رئوف هم در افغانستان پیدا می‌شد که گوشی تلفن را بردارد و پای تلفن بگوید، ببخشید که هواپیمای دزدیده شده‌ی شما را انداختیم توی آسمانخراش‌هایتان! اینطوری دیگر نیازی نبود شما قدم رنجه فرمایید و این همه راه رابرای دیدن اسامه اینا با بمب‌افکن و تانک و آرپی‌جی به پاتوق یکی دو دهه‌ی اخیر خود (خاورمیانه) بیایید. حالا سوالم این‌است که آیا یک تلفن برای 11 سپتمبر کافی بود یا نامه هم باید می‌نوشتند؟

پنجم؛ باراک عزیز! دولت (قبلی) شما به بهانه‌ی ماجرای 11 سپتمبر 2001 حمله کرد به افغانستان برای گرفتن بن لادن. بعد از 10 سال کشتن و غارت کردن، که طبق آمار رسمی منجر به کشته شدن نزدیک به نود هزار نفر افغانی (در مقابل کشته شدن کمتر از چهار هزار نفر از نیروهای متفقین) شد، پارسال دولت شما اعلام کرد که بن لادن رو در پاکستان (!!!!!!!) پیدا کرده و در جا هم او را کشته! چه رمانتیک!
 توی پرانتز: And Justice for all!!

همه‌ی این مقدمه را نوشتم تا برسم به سوال پنجم وآخرم: بن لادن رو که شبانه کشتین و انداختین به آب و درست مثل ا.ن ادعا می‌کنین سندش هم موجوده! پس شما الان تو خاک افغانستان دقیقاً چه گُهی می‌خورین؟