چهارشنبه، فروردین ۱۹، ۱۳۸۸

میرحسین، تو که راست می‌گی؟

زنگ اول؛ علوم اجتماعی
خوب به سلامتی حاجی مایلی دوباره خر مراد رو سوار شد و تلپی افتاد روی صندلی سرمربیگری تیم ملی! اشتباه نکنید، نمی‌خوام در این زنگ راجع به مربی تیم ملی صحبت کنم! این بحث باشه برای زنگ ورزشتون! الان می‌خوام راجع به بعد اجتماعی برنامه نود بنویسم!
در برنامه نود دوشنبه 17 فروردین، جناب عادل خان فردوسی‌پور، حاجی مایلی رو به برنامه دعوت کرده بود. حاجی هم که تا همین چند روز پیش بنا به رأی دادگاه حق اظهار نظر راجع به علی دایی (و طبیعتاً تیم ملی) رو نداشت، این بار فارغ البال دعوت عادل رو پذیرفت و ... بماند! این زنگ چی داشتیم؟ آهان علوم اجتماعی!
دربرنامه نود حرف های خوبی زده شد. شاید جالب ترین بخش (اجتماعی) برنامه همون جایی بود که حاجی مایلی اشاره کرد، بازی کره‌شمالی مقابل کره جنوبی رو دیده. و فردوسی‌پور پرسید: چه جوری؟ اونوقت مایلی‌کهن گفت: البته من ماهواره ندارم، از طریق همسایه‌مون می‌بینم. بعد عادل دوباره پرسید یعنی چی؟ از خونه همسایه سیم کشیدید؟ حاجی مایلی گفت: البته بنده با توجه به شغلم می‌تونم ماهواره داشته باشم ولی ...
ماهواره همسایه حاجی مایلی اینا

نتیجه: کارمند سازمان تربیت بدنی بودن، شما رو از تهاجم فرهنگی مبرا می‌کنه! احتمالاً همسایه حاجی مایلی بین دو نیمه یه سری هم به Spice Platinum می‌زنه که خوابش نگیره!
×××
زنگ دوم؛ تاریخ
چند سال پیش در بم زلزله آمد، قمی‌ها گفتند: مجازات الهی سرشان آمده.
امسال در قم سیل آمد! قمی‌ها خفه شدند!

نتیجه1: یادمان باشد تاریخ باعث رسوایی یاوه‌گویان می‌شود!
نتیجه 2: تمام خرافه‌های دینی ناشی از ناآگاهی انسان بوده است.
×××
زنگ سوم؛ علوم سیاسی
میرحسین موسوی رو که می‌شناسید؟ همون که وقتی اومد، خاتمی عباشو کنار کشید و بعدش هم در مورد رأی گفت: من به میر حسین می‌دم! شما بهش بدین!
میرحسین موسوی در کنفرانس مطبوعاتی خود، در پاسخ به سؤال خبرنگار روزنامه اعتماد که پرسید «شما نخست وزیر دورانی بودید که دوران بگیر و ببند بود اگر شما رییس جمهور شوید با طرح امنیت اجتماعی و طرح های مشابه چگونه برخورد می کنید؟» گفت: «پروژه امینت اجتماعی اثرات سوء دارد و تأمین کننده اهداف نظام ما نمی‌باشد و همه مسایل اجتماعی با تکیه بر مزیت‌های ما در اعتماد به جوانان و زنان باید تهیه شود و به صورت آمرانه و خشن هر نوع برخوردی که داشته باشیم آثار مثبتی نخواهد داشت.» وی تأکید کرد:«بخشی از برخوردها اساساً موضوعیت ندارد و با سوءنیت انجام می‌شود و این به حساب نظام گذاشته می‌شود و من این گشت‌ها را جمع خواهم کرد.»
نمی‌دونم چرا هر چی بیشتر جواب آقای موسوی رو می‌خونم بیشتر یاد چهره احمدی‌نژاد می‌افتم که در میزگرد تبلیغاتی خودش برای ریاست جمهوری، انگشتاشو تو هم کرده بود و می‌گفت: یعنی واقعاً مشکل ممکلت ما مدل موی جوونای ماست؟نتیجه: علوم سیاست همان فن دروغ گویی است!
×××
زنگ چهارم؛ هندسه
درس امروز زوایا:

به این می‌گن روش بهینه تدریس!
×××
زنگ آخر؛ دینی / زیست شناسی
خوب بچه‌ها می‌دونم که همه خسته هستین و منتظرین که زنگ بخوره. برای همین زنگ دینی/زیست شناسی امروز رو اختصاص می‌دم به یک سوال ساده که در بالاترین پیداش کرده بودم:
دین ما به ما گفته که نظریه تکامل انسان، ساخته ذهن معیوب غیر مسلمون‌هاست و حضرت آدم و منزلشون اولین انسان‌هایی بودند که خدا آفریده.

سوال اینجاست که آیا جناب آدم و عیالشون ناف داشته‌اند؟ اگر داشته‌اند قبل از آفرینش نافشون به کجا وصل بوده؟ و اگر نداشته‌اند ناف بچه‌شون به کجاشون وصل بوده؟ توضیح دهید با ذکر مثال.