یکشنبه، اردیبهشت ۰۱، ۱۳۹۲

گاو روی شیروانی داغ

به سبک " گفت و شنود" روزنامه‌ی کیهان:
این گفتگوی نوروزی منسوب به آقایان هاشمی رفسنجانی و خاتمی، مرا عجیب یاد اون جوکی می‌اندازد که دو نفر همجنس‌باز درمانده بودند که هر طور شده آن یکی را قانع کنند که فاعل باشد و خودشان مفعول! اما هیچکدام نمی‌خواستند به روی خود بیاورند که ترجیح می‌دهند مفعول واقع شوند!
تا اینکه بالاخره یکی از آن دو پیشنهاد داد تا سوالی بپرسد و در صورتی که فرد دیگر جواب صحیح بدهد فاعل خواهد بود و در غیر این صورت مفعول!
نفر دوم قبول کرد و نفر اول پرسید: اون چیه که روی لبه دیوار حیاط راه می‌ره و خیلی ملوسه و میو میو می‌کنه. اول اسمش هم با "گ" شروع می‌شه؟
و نفر دوم پاسخ داد: گاو!

پنجشنبه، فروردین ۲۹، ۱۳۹۲

A Current Affair!Some facts:

Two bombs blasted in Boston on Monday afternoon local time.
Three civilians were killed and hundreds injured.
This has been the highlight of every news program in western media.
Obama’s first words after this terrorist attack was embraced with the power of revenge just like all other American presidents.
Two days later FBI is suspected of two men involving in this terrorist attack.
Surprisingly (I am honestly surprised!), this is not a terrorism act caused by Muslims!

Now some questions:

Why do always men involve in terrorist attacks? What’s wrong with us?
If I understand human right correctly, there is no difference about the race of the people who die. Then why media doesn’t tell us on average an African child dies every 3 seconds due to illness or starvation? Obviously blasting a bomb is an act of terrorism; But what about stealing Africa’s natural resources? Isn’t this against human equality and consequently human rights?

Let’s go back to the hot topic of Boston bombs! Why media are not revealing the identity of those two men?
I wonder how media would react about concealing the identity of suspected bombers if it was a Muslim related (which I personally dislike them) terrorist attack?
Let’s say these two men are hypothetically Americans. Is Mr Obama going to attack the city they live in and kill other people too? And by killing I mean more than 200,000 of civilians? Some figures similar to what USA and its allies did to Afghan and Iraqi people.

Moral of the story:

Islam has (unfortunately) existed for almost 1400 years now, but Islamic terrorist attack is a new born disease mainly fed by western media!
The phrase of “And Justice for all” in American Pledge of Allegiance is only valid, when US suffers from other countries and not vice versa!
Politicians and religious people are the only two sources of every war in this world and both of them are male dominated environments! Sometimes it’s a shame to be a man!

دوشنبه، فروردین ۱۲، ۱۳۹۲

واقعه‌ای که زندگی همه‌مان را، برای همیشه عوض کرد!از بین تمام فیلم‌های نامزد اسکار امسال، آرگو را عمداً ندیدم، چرا که می‌دانستم موضوع و موضع این فیلم ضد ایرانی‌ست. مطمئنم که احساس قشنگی از دیدن چنین فیلمی نخواهم داشت. احساسی آغشته به غم و شرمساری، توأم با عصبانیت. البته این‌ها همگی پیش داوری‌های من هستند. اما وقتی به طور اتفاقی با ویدئویی مستند درباره‌ی همین ماجرا روبرو شدم، بی‌درنگ نگاهش کردم. بالاخره هر چه که باشد، تمام این فشارهای اقتصادی کنونی و سقوط ارزش ریال در طول سی سال گذشته، عمدتاً از همین داستان گروگان‌گیری 13 آبان 58 شروع شده است.
خواهش می‌کنم جمله‌ی بالا را دوباره بخوانید و کمی تأمل کنید. به این فکر کنید که عملیات چند نفره‌ی دانشجویانی، وابسته به نهادی به نام "پیرو خط امام"، زندگی تمام ایرانیان را برای همیشه تحت تأثیر قرار داد.
حالا اگر شما نظرتان با من متفاوت است، شاید بهتر باشد به خواندن این مطلب ادامه ندهید. اما اگر شما هم مثل من معتقد هستید که زندگی‌تان برای همیشه تحت تأثیر واقعه‌ی گروگان‌گیری 13 آبان 1358 قرار گرفته، ویدئوی مستند زیر را ببینید:
و اما معرفی برخی از افرادی که زندگی ما را برای همیشه تغییر دادند:
خانم سخنگویی که (حداقل) سعی می‌کند با جواب‌های احمقانه و سنگدلانه، خودش را منطقی نشان بدهد، کسی نیست جز معصومه ابتکار. یا در واقع نیلوفر ابتکار! دخترک نوزده ساله‌ی این ویدئو که به عنوان سخنگوی گروگان گیران، شخصیت اصلی این مستند ویدئویی‌ست؛ اولین زنی‌ست که پس از انقلاب اسلامی در هیأت دولت اسلامی ایران به ریاست رسیده است. شاید به عنوان مژدگانی برای دانش زبان انگلیسی‌اش که البته از صدقه‌ی سر رژیم ستم‌گر شاهنشاهی بوده است. چرا که پدرش در دوران شاه ظالم برای ادامه‌ی تحصیل به آمریکا رفته بوده و البته بر خلاف دانشجویان کنونی، پس از پایان تحصیل به ایران برگشته بوده است. راستی تا یادم نرفته است بنویسم که معصومه خانم (آخ ببخشید منظورم نیلوفر بود) رییس هیات مدیره مرکز غیردولتی صلح و محیط زیست ایران هم بوده است! می‌دانید زجر آورترین قسمت این ویدئو کجاست؟ دقیقه‌ی 12:30 این ویدئو، آنجا که نیلوفر ابتکار در جواب سوال گزارشگر برنامه درباره‌ی فشار روانی ناشی از این گروگان‌گیری بر دیپلمات‌های اسیر شده آمریکایی می‌گوید: "چرا درباره‌ی زندانیان ایرانی دوران ساواک نمی‌پرسی؟ هیچکس به فشار روانی ناشی از شکنجه روی آنان اهمیت نداد! همه می‌دانستند ولی اهمیت ندادند." خانم ابتکار زندان ساواک را که به اقتضای سِنّت بعید است با چشمان خود دیده باشی، اما مطمئنم زندان اوین را دیده‌ای! پس چرا الان ساکتی؟
محسن میردامادی‌ یکی دیگر از این دانشجویان ست! دبیر کل کنونی جبهه‌ی مشارکت که یکی از ارکان اصلی فرقه‌ی اصلاح‌طلبان است! چهره‌اش در این ویدئوها چیزی شبیه به جوانی‌های بن لادن است! نیست؟ جالبه که ایشون بعداً دکترای روابط بین‌الملل گرفته است! واقعاً چه تناقض دلنوازی! کشوری به خاطر حماقت محسن میردامادی و دوستانش در دنیا منزوی شده است، اما خود ایشان بعداً تشریف برده‌اند، انگلستان و دکترای روابط بین‌الملل گرفته‌اند؛ علی الحساب!
نفر کنار دستی ابتکار در طول این ویدئو حبیب‌الله بی‌طرف است. یکی دیگر از این افرادی که سرنوشت من و میلیون‌ها ایرانی دیگر را یک بار و برای همیشه دگرگون کرد! این حبیب بی‌خدا هم البته بعداً مزد زحماتش را با هشت سال ریاست در وزارت نیروی دولتِ مرد حرف‌های بی عمل، محمد خاتمی، گرفت!
نفر دیگری که حتی از نوشتن نامش هم حالم بهم می‌خورد، محمود ا.ن است، که البته او هم مثل حبیب‌الله بی‌طرف در این مستند ویدئویی غایب است، اما در بسیاری عکس‌های به جا مانده از آن دوران، حاضر! ا.ن اگرچه دیرتر مزد گرفت، اما مزدش بیشتر از بقیه‌ی گروگان‌گیران بود! هشت سال ریاست جمهور انتصابی!
به جز نفر آخر که هیچ امیدی به شفاعتش نیست (درست مثل وینچنزو کارلئونه در پدر خوانده)، سه نفر دیگر هر کدام به نوعی در طول سی و سه سال گذشته سعی کرده‌اند، چهره‌ی کثیف خود را با نقاب پنهان کنند. یکی با تغییر نامش از نیلوفر به معصومه (که تداعی کند، معصوم است و گناهی نکرده است)، یکی با انتقاد از نداشتن رابطه با آمریکا و تحصیل در رشته‌ی روابط بین‌الملل و یکی با چسبیدن به عبای شکلاتی چسبیده‌ای دیگر!
بیایید دوباره به تأثیر اقدام این افراد در زندگی تک تک‌مان فکر کنیم و این بار به خاطر داشته باشیم که اینان هسته‌ی اصلی جناحی هستند که ما 16 سال است دل به آنان بسته‌ایم برای داشتن زندگی‌ای بهتر!
×××
پانوشت: در سؤ نیت دولت آمریکا نسبت به ایران شکی ندارم و این نوشته هم برای دفاع از آمریکا و یا هیچ سیاست‌مداری نیست، چا که سیاست‌مداران آنقدر کثیف هستند که جای هیچگونه دفاعی برای خود باقی نمی‌گذارند.